logo sunwaytrip

مطالبی که میخوانید

لیست معابد ژاپن که دیدنش آدم را حیرت زده میکند

لیست معابد ژاپن که نباید از دست بدهید

ژاپن، کشوری با جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیار زیبا و جذاب است که هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به علت تاریخ غنی و فرهنگش به سمت خود جذب می‌کند. معابد یکی از باشکوه‌ترین مکان‌های ژاپن است که نباید بازدید آن را در زندگی از دست داد!  این معابد تاریخی با معماری جذاب و منحصربه‌فرد و باغ‌های زیبا، یکی از خاص‌ترین مکان‌های جهان است که حتی بسیاری از آن ها جزو میراث جهانی یونکسو ثبت شده‌اند. با ما در ادامه این مطلب با لیست معابد ژاپن، و قدیمی ترین معبد چوبی ژاپن، همراه باشید. در ادامه ۱۱ مورد از معبد ژاپن و زیارتگاه های ژاپنی در ادامه معرفی شده است.

شما می‌توانید برای خرید تور نوروزی ژاپن با کارشناسان آژانس گردشگری ما تماس حاصل کنید.

زمان مطالعه: 5 دقیقه

11 مورد از منحصر به فرد ترین معابد ژاپن

معابد مکان‌های مقدسی برای ژاپنی‌ها است که حتی از سال 1957 لیست معابد ژاپن، به عنوان جواهر ملی نام‌گذاری شده است. یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن، معابد و زیارتگاه هایش است. مردم ژاپن بسیار به این معابد اهمیت داده و برای دعا کردن به این معابد و زیارتگاه های ژاپن، می‌روند. به همین علت هنگام بازدید از آن نیاز است با احترام رفتار کرد. از آنجایی که معبدهای ژاپن بسیار محبوب هستند، ما هم به نوبه خود، در توری که قرار است در سال ۱۴۰۲ برگزار شود، گردشگران عزیز را به این معبدها برده و با تیم، به زیارتگاه های ژاپنی میرویم.

اگر هرگونه سوالی در رابطه با تور ژاپن دارید، با آژانس گردشگری‌ سان وی تریپ،  از طریق شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید.

برای اطلاع از تور ۱۰ روزه ژاپن،  از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

1- معبد بیودو-این(Byodo-in) مجسمه های بودا

معبد بیدو-این یکی از تاریخی‌ترین مکان‌ها در  «لیست معابد ژاپن» می‌باشد که در سال 998 ساخته شده است. تالار این معبد مجسمه‌های بودای 1000 ساله و بسیاری از گنجینه‌های ملی ژاپن را در خود جا داده است. جالب است بدانید که تصاویر روی سکه‌های 10 ینی ژاپن، برگرفته از معبدی است که در پایین مشاهده میکنید.

معابد ژاپن

2-معبد یاما-درا(Yama-dera) پله سنگی!

یکی از موارد منحربه‌فرد از لیست معابد ژاپن، معبد یاما-درا در استان یاماگا است که در سال 860 ساخته شده است. برای رسیدن به محوطه معبد باید 1000 پله سنگی را بالا بروید. مدت زمان 30 دقیقه طی کردن این مسیر زمان می‌برد. زمانی که به معبد می‌رسید؛ یکی از بهترین منظره های طبیعت ژاپن، را مشاهده خواهید کرد و خستگی این مسیر از تن شما بیرون می‌رود.

معابد ژاپن

3-معبد سوفوکو-جی (Sofuku-ji)

معبد سوفوکو-جی واقع در استان ناگاساکی، یکی از مکان‌های تاریخی لیست معابد ژاپن، است. یک راهب چینی در سال‌های 1644 تا 1646 دو بخش اصلی معبد شامل: تالار جواهر موبد بزرگ و دایپومون را ساخته است.

زیارتگاه و معابد ژاپن

مطالب مرتبط:

4- کیومیزو-درا Kiyomizu-dera (Kyoto) معبد آب پاک

معبد کیومیزو-درا، یکی از پربازدیدترین لیست معابد ژاپن، و جزء میراث جهانی یونسکو است و به عنوان معبد آب پاک نیز شناخته می‌شود. قدمت این معبد به قرن 8 میلادی می‌رسد. Kiyomizu-dera در دامنه شهر کیوتو قرار داشته و رویدادهای ویژه‌ای در آن برگزار می‌شود. تمام بنا به الهه رحمت بودا اهدا شده و مجسمه‌های الهه بودا را در تمام بخش‌های آن می‌توان مشاهده کرد. اگر قصد گردشگری ژاپن را دارید؛  بازید از معبد آب پاک را در لیست خود قرار دهید.

4- کیومیزو-درا Kiyomizu-dera (Kyoto) معبد آب پاک

5- معبد گینکاکو-جی Kinkakuji یا معبد طلایی

یکی از زیارتگاه‌های معروف ژاپن، معبد گینکاکو-جی در شهر کیوتو است که در سال 1397 ساخته شده است. ساختمان این معبد به طور کامل با ورق طلا پوشیده شده؛ به همین علت این معبد به نام معبد طلایی نیز شهرت دارد. این معبد با باغ ها و درختان زیبایش جزء آرامش بخش‌ترین  معابد در لیست معابد ژاپن، قرار دارد.

5- معبد گینکاکو-جی Kinkakuji))  یا معبد طلایی

6- معبد سنسو-جی(Senso-ji)   مشهور ترین معبد توکیو

سنسو-جی از قدیمی‌ترین معابد، لیست معابد ژاپن، است که قدمت آن به سال 645 میلادی برمی‌گردد. افسانه‌ها می‌گویند دو فرد ماهی گیر مجسمه‌ای را داخل رودخانه سومیدا پیدا کرده و تحویل حاکم شهر می‌دهند. حاکم آن شهر نیز خانه خود را با مجسمه به معبد تبدیل می‌کند. خیابان منتهی به سنسو طیف گسترده‌ای از سوغات و شیرینی ژاپنی را ارائه می‌دهد.

 برای اطلاع بیشتر از سوغاتی‌های ژاپن، به این لینک مراجعه فرمایید.

6- معبد سنسو-جی(Senso-ji)   مشهور ترین معبد توکیو

7-معبد نینا جی Ninna-ji /لیست معابد ژاپن

یکی از قدیمی‌ترین معابد ژاپن که قدمت آن به سال 888 برمی‌گردد، معبد نیناجی در استان کیوتو است. از ویژگی‌های اصلی این معبد، وجود بهترین طبیعت ژاپن مانند حوض‌های زیبا، باغ‌های صخره ای و دالان‌های سرپوشیده متصل به هم است که بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

7-معبد نینا جی Ninna-ji /لیست معابد ژاپن

8-معبد اکونو-این (Okuno-in) گورستان ژاپن

معبد اکونو-این، یکی از خاص‌ترین معابد ژاپن، است که بسیار دیدنی می‌باشد. این معبد دارای بزرگ ترین قبرستان ژاپن با بیش از 200000 سنگ قبر بوده و در سالن اصلی آن 10000 فانوس وجود دارد.

8-معبد اکونو-این (Okuno-in) گورستان ژاپن

9- معبد سه گانه دایگو (Daigo-ji ) جشن شکوفه های گیلاس

دایکو یکی از زیباترین و جذاب ترین زیارتگاه های تاریخی در لیست معابد ژاپن، است که با رنگ‌های روشن برگ درختان افرایش، مخصوصا در فصل پاییز، بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند. این معابد سه‌گانه با نام‌های کامی-دایگو، سامبو-این و شیم-دایگو در بین مردمان ژاپن شناخته می‌شود. راه رسیدن آن بسیار زیبا بوده و از بین جنگل رد می‌شود. مقبره امپراتور سوزاکو نیز در نزدیکی معبد دایگو واقع شده‌است.

10- Sanjusangendo از لیست معابد ژاپن

منحصر به فردترین معبد ژاپن سانجوسانگندو است؛ که با مجسمه‌های مذهبی زیادش شناخته می‌شود. در تالار اصلی این معبد،  1001 مجسمه الهه kannon در اندازه واقعی وجود دارد. در تصویر پایین از کشور ژاپن، شگفتی‌های این معبد را مشاهده می‌کنید،

10- Sanjusangendo از لیست معابد ژاپن

11- تودای جی Tōdai-ji قدیمی ترین معبد چوبی ژاپن

تودای جی یکی از قدیمی‌ترین معبد چوبی ژاپن، است که در شهر نارا قرار دارد. تالار بودای این معبد بزرگترین بنای چوبی جهان بوده و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. قدمت آن به سال 728 برگشته و تاکنون حوادث زیادی در آن مانند زلزله و آتشسوزی رخ داده که منجر به تخریب قسمتی از آن شده است. ساختمان‌های این معبد در درون باغ‌های زیبا قرار گرفته‌اند.

11- تودای جی Tōdai-ji قدیمی ترین معبد چوبی ژاپن

سخن پایانی لیست معابد جهان

امیدواریم از این مطلب در مورد لیست معابد جهان، اطلاعات خوبی کسب کرده باشید. اگر قصد گردشگری ژاپن و سفر به آن را دارید؛ حتما بازدید از این معابد را در برنامه خود قرار داده و سفر خود را کامل کنید. در صورت تمایل از اطلاع تور ژاپن با مشاورین ما در آژانس گردشگری ژاپن کلیک کنید

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟